Kilimų valymas – dvi stebuklingos priemonės

Nesvarbu, ar jūsų kreminės spalvos kilimas „padabintas“ pralietos kavos dėmėmis, ar įvairiausiomis spalvomis jį išmargino nerimastingi mažyliai, o gal paprasčiausiai ilgainiui susikaupė daug purvo ir nešvarumų – visi kilimai reikalauja šiek tiek priežiūros. Tai, kas labiausiai atstumia namų savininkus nuo kilimų valymo, tikėtina, yra baldų stumdymas ir nesibaigiantis laukimas, kol išplauto kilimo medžiaga išdžius. Tačiau kilimų valymas neturėti būti atsumianti namų ruošos prievolė. Jeigu kada norėjote žinoti, kaip palengvinti kilimų valymą, štai keli patarimai kaip pašalinti įsisenėjusias dėmes ir užsilaikiusius kvapus.

Kilimų valymas skalbimo milteliais

Kad ir kaip bebūtų keista, tokia priemonė kaip skalbimo milteliai gali būti kuo puikiausiai panaudota kilimų valymui. Galite naudoti netgi kepimo miltelius. Pabarstykite miltelių ant kilimo. Palikite juos mažiausiai 30 minučių, bet, jeigu galite, palikite per naktį – taip duosite laiko milteliams įsigerti ir suminkštinti dėmes. Praėjus atitinkamam laikui, miltelius susiurbliuokite.

Kaip naudoti kilimų valymui skirtą šampūną?

Kilimų šampūnas yra kitas populiarus pasirinkimas valymui. Yra daugybė skirtingų firmų, gaminančių šias priemones, tad įsitikinkite, kad perskaitėte naudojimo instrukciją ant pakuotės. Paruoškite šampūną taip, kaip nurodo instrukcija – dažniausiai jį reikia atskiesti su tam tikru kiekiu vandens. Padenkite kilimą šampūnu, tačiau nesudrėkinkite jo per daug – taip ne tik sunaudosite daugiau priemonės, bet ir prailginsite kilimo džiūvimo laiką. Ypač kietose kilimo vietose ir įsisenėjusioms dėmėms naikinti naudokite kietą, tvirtų šerelių šepetį – juo įtrinkite šampūno. Leiskite kilimui išdžiūti, po to jį išsiurbliuokite.

Taigi ką rinktis siekiant greitai ir efektyviai išvalyti kilimą – miltelius ar šampūną?

Gilus kilimų valymas neapsiriboja vien paprastu vandeniu su muilu – tokia priemonė nepadės stipriai įsigėrusiom dėmėm, ir kadaise prilipusiems nešvarumams. Dauguma žmonių renkasi arba kilimams skirtus miltelius, arba šampūną. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad naudojant šampūną teks ilgokai laukti, kol kilimas išdžius, tuo tarpu miltelių pagalba kilimų valymo procesas yra trumpesnis. Kad ir kokį būdą kilimų valymui pasirinktumėte, svarbiausia sekti instrukcijas, nurodytas ant kiekvienos priemonės pakuotės.

Kaip pasirengti namo rekonstrukcijai?

Namo rekonstravimas gali būti išties brangus ir apdailos darbai, pastatų šiltinimas, interjero atnaujinimas užima daug laiko,  tačiau jeigu tikrai nutarėte iš pagrindų pakeisti savo gyvenamąją erdvę, tai įgyvendinama. Su šio straipsnelio pagalba ir mūsų siūlomais sprendimų šaltiniais galėsite nuspręsti, ar rekonstrukcija yra tikrai tai, ko jūs norite.

Svajokite! Mąstykite paprastai. Atpažinkite savo norus ir pasirinkite paprasčiausią sprendimo būdą. Kuo daugiau leisite sau svajoti, kuo aiškesnį bus norimų namų vizija, tuo lengviau taps įgyvendinti projektą. Pasitikrinkite santaupas savo banko sąskaitoje. Atsižvelkite ir į savo partnerio/sutuoktinio nuomonę, įsitikinkite, kad jūsų būsimo namo vizija sutampa. Daug lengviau suprasti pasiaukojimą tikslui, kurio abu jūs norite, negu siekiui įgyvendinti tik vieno iš jūsų svajonę. O pasiaukojimas šiame procese neišvengiamas.

Tyrinėkite. Keliaukite į biblioteką ir pavartykite namų statyboms skirtus žurnalus ieškokite straipsnių atitinkančių jūsų poreikius. Jeigu norite atnaujinti vonios kambarį, laikykitės atokiau nuo miegamųjų nuotraukų. Nenuklyskite į straipsnius apie medžiagas ir koloritą. Jeigu galite tik šiek tiek patobulinti jau esantį kambarį – imkitės šios veiklos.

Braižykite. Net jeigu esate profesionali dailininkė, naudokite grafinį popierių ir atlikite kambario, kurį žadate renovuoti, matavimus. Tai padės tiksliau išreikšti savo norus.

Pasitarkite su elektrikais ir statybininkais apie jų įkainius. Pastatų šiltinimas gali būti gera idėja, jeigu norite rekonstruoti savo namus, tam kad būtų jaukiau gyventi, tačiau ar esate įsitikinę, kad tokio darbo norėtumėte imtis patys, o ne patikėti jį profesionalų rankoms?

Pasisamdykite architektą. Vieno kambario renovacijai jis galbūt ir nebūtinas. Tačiau didžiausias šios specialybės atstovo pliusas bus tas, kad architektams jums gali pasiūlyti idėjų, kurios jums nešovė į galvą. Geras architektas pasiūlys unikalių, kritinių minčių atsižvelgdamas į jūsų rekonstrukcijos projektą.

Eikite į banką ir pasiimkite paskolą, kuri 10 procentų viršytų jūsų numatytą išlaidų sumą. Net jei gana tiksliai numatėte, kiek pinigų teks pakloti renovacijai, visada tikėtinos papildomos išlaidos.

Paklauskite savo draugų ar kolegų, kuriems teko rekonstruoti savo namus, apie sunkumus, su kuriais jiems teko susidurti. Paprašykite jų architektų, statybininkų, rangovų kontaktų.

Veikla, kuri padeda mūsų mažiesiems

Turite atžalų, kurios pastaruoju metu tapo sunkiai suvaldomos? Jų energija liejasi per kraštus ir jūs net nenutuokiate, kuo galėtumėte juos sudominti bei kaip būtų galima juos nuraminti? Tiesą sakant, su tokia problema susiduria daugybė tėvų, todėl nusiraminkite – tai tikrai nėra metas nuleisti rankas. Visuomet yra daug ir įvairių galimybių, kurios padėtų mūsų mažiesiems išlikti ramesniems, kartu savo laiką praleidžiant turiningai ir smagiai.

Taigi, pirmiausia pagalvokite apie kompleksinius sprendimus. Jei norite, kad vaikai būtų labiau sudominti, pradžioje pabandykite vienokia ar kitokia veikla užsiimti kartu su jais. Tai taip pat sutvirtintų ir jūsų tarpusavio ryšį. Žinoma, galbūt jums smalsu, ką įdomaus ir naudingo galėtumėte visi drauge nuveikti? Pasirinkimų yra begalė, tačiau jei norite, kad vaikai lavintų ir savo protinius gebėjimus, jums gali padėti dėlionės, įvairūs galvosūkiai ar stalo žaidimai, kurių šiandienėse stalo žaidimų ir galvosūkių parduotuvėse yra daugybė. Stalo žaidimai kaip ir dėlionės padeda vaikams labiau susikoncentruoti, įsiminti ir išmokti numatyti tolimesnius sprendimus, kurie turi įtakos galutinio rezultato pasiekimui. Trumpiau tariant, yra gausybė privalumų, kuriais pasižymi tokio pobūdžio stalo žaidimai.

Be abejo, jei norite, kad jūsų vaikai lavėtų visapusiškai ir taip pat geriau pažintų juos supančią aplinką, reikėtų suplanuoti įvairų laisvalaikį. Tai reiškia, kad vertėtų reguliariai išsiruošti į įvairias keliones, pasivaikščiojimus po gamtą, taip pat nepraleisti progos apsilankyti kine, vaikams skirtame teatre, žaidimų ir pramogų vietose, kur vaikai galėtų išsidūkti ir susipažinti su savo bendraamžiais. Kaip matote, yra labai daug būdų, kurie padeda mūsų vaikams būti užimtiems, tereikia pasidomėti, kokius pasirinkimus turime šiomis dienomis.

Kita vertus, jei jūsų vaikas yra hiperaktyvus, bendravimas ir laiko leidimas taipogi turėtų būti skirtingas. Tai reiškia, kad tokiu atveju tai, kas tinka įprastinio aktyvumo vaikui, gali visiškai netikti hiperaktyviam vaikui, todėl rekomenduojama pasidomėti, ką pataria specialistai. Taigi, suprasdami, kad kiekvienas atvejis yra labai skirtingas, galėsite lengviau suformuoti kasdienę savo atžalų dienotvarkę, tokiu būdu padedant jiems savo laiką leisti smagiai ir turiningai.

Pioneer magnetolos – kas tai ir pagrindinės jų savybės

Šiais laikais dauguma automobilių turi integruotus garso sistemos prietaisus. Pagrindinė šios įrangos atsiradimo priežastis buvo ta, kad pastebėta, jog muzika padeda išsklaidyti nuobodulį vairuojant ilgą laiką, pakelia nuotaiką. Ypač vairuojant vienam, natūralu, kad norisi kompanijos. Dėl to ir buvo išrasti prietaisai, padedantis mums įveikti ilgas ir nuobodžias distancijas. Pioneer magnetolos – tai populiaraus gamintojo prietaisai, leidžiantys klausytis muzikos automobilyje.

 

Jeigu jūsų automobilis neturi įmontuotos garso sistemos, be abejo, norėtųsi pajausti visus privalomus, kokius magnetola gali suteikti. Dar dažniau žmonės nori pakeisti turimą magnetolą į geresnę – automagnetolos skiriasi gerokai skiriasi kainomis, funkcijomis. Dauguma mūsų nėra gerai informuoti apie automobilių garso sistemų įvairovę. Tad prieš perkant būtina žinoti, kokie yra jūsų poreikiai.

 

Pirmiausia būtina žinoti automagnetolų savybes. Tačiau privalu paminėti vieną svarbų dalyką – kad ir pati geriausia magnetola neatliks savo darbo kokybiškai, jeigu mašinoje bus įmontuotos prastos garso kolonėlės. Žemos kokybės kolonėlės ir brangi automagnetola nėra tas derinys, kurį norite turėti savo mašinoje – tokiu būdu garsas gali sklisti tik dar prastesnis. Tad būtina suprasti, kad jei norite atnaujinti savo mašinos garso sistemą, būtina ją atnaujinti visą.

 

Kiekvienos automagnetolos pagrindinė savybė – nuskaityti kompaktinius (CD-R, CD-RW) ir DVD (DVD-R, DVD-RW) diskus, Mp3 muzikinį formatą ir video failus t.y. WMA, VCD ir kitus video formatus. Kai kuriose automagnetolose galima rasti integruotą televizijos imtuvą, kuris suteikia galimybę mašinoje žiūrėti televiziją. Stiprintuvas įprastai sustiprina muzikos skambesį, o į automagnetolą įeinanti navigacija rodo jūsų pageidaujamą važiavimo maršrutą. Dauguma automagnetolų turi AUX, USB ir iPod jungtis – kiekviena iš jų atitinkamai skirta prijungti išorinius įrenginius, informacijos laikmenas ir iPod. Bluetooth jungtis skirta bevieliam laisvų rankų įrangos prijungimui. Nuo ekvalaizerių kiekio priklauso reguliuojamas muzikos skambesys.

 

Čia surašytos dauguma populiariausių automagnetolos savybių. Kuo daugiau savybių magnetola turi – tuo ji brangesnė, ir, be abejo, galingesnė. Tad būtina žinoti jūsų poreikius – kokio formato vaizdus ar garsus turite ir norite iįgirsti ar pamatyti savo automobilyje įveikiant ilgus atstumus kelyje.

Sporto prekės internetu – it rojus sportuojantiems asmenims!

Akivaizdu, kad įvairiausios sporto tendencijos mūsų šalyje auga – jeigu iki šiol buvo linkę asmenys manyti, kad vien tik krepšinis susilaukia daugybės dėmesio, tai situacija tikrai, kad yra koreguojama, bei ji uoliai keičiasi. Puikiausias pavyzdys galėtų būti reguliariai organizuojami bėgiojimo turnyrai, kurių metu ir yra siekiama paskatinti visuomenę pasinaudoti esamomis galimybėmis, pasivaržyti ir tuo pačiu propaguoti sveiką gyvenimo būdą. Taip pat norėtųsi išskirti ir tai, kad vis daugiau vyresnio amžiaus žmonių jungiasi į komandas ir dalyvauja komandinėse varžybose, megėjų lygose – tarkime, sostinės krepšinio lygoje dar niekuomet nebuvo tiek daug komandų, tiek daug žaidėjų, norinčių skirti asmeninį laiką ir puikiausiai jį praleisti krepšinio aikštelėje.

Vis dėlto, šiandieną norėtume turinį pakreipti labiau ekonomine, finansine prasme, jeigu būtų galima taip pasakyti, bei įlisti į verslo rėmus, kalbant tiek apie vartotoją, tiek apie klientą – teigiant kitais žodžiais, norėtume pakalbėti apie pasiūlymą sporto prekės internetu, bei paaiškinti turinio pavadinime pateiktą mintį, kodėl gi šią paslaugą siejame su rojumi, kuris galėtų būti daugiau, nei aktualus, ar priimtinas sportuojantiems asmenims. Kaip ir buvome užsiminę, dabartinės tendencijos, kurios yra įžvelgiamos rinkoje, tikrai, kad uoliai keičiasi, o tai esą niekas kitas, kaip tik papildoma paspirtis ir motyvacija asmenims pradėti sportuoti, jungtis prie kitos visuomenės dalies ir propaguoti bendrąjį judėjimą, kuris tikrai, kad suteikia daug naudos – bent jau teorinėje plotmėje, jeigu bus užsiimama reguliariai, tiesa?

Kalbant apie pasiūlymą sporto prekės internetu, reikėtų, kaip ir iš karto paaiškinti, kodėl gi virtualią prekybą akcentuojame, priešingai, nei iki šiol buvo įprasta, tiesa? Realiai žiūrint, būtų galima pradėti, kaip ir nuo tos minties, kad internetinėse parduotuvėse esą kur kas didesnė pasiūla žmonėms pateikiama, tad jiems atsiranda daugiau alternatyvių galimybių, iš kurių galėtų išsirinkti, iš kurių galėtų išsiaiškinti, kaip gi norėtų atrodyti sportuodami, kokią patogesnę avalynę galėtų įsigyti, bei pastebėtų, kad sporto prekės virtualiose parduotuvėse kainuoja žymiai mažiau, jeigu būtų galima taip pasakyti. Iki šiol buvo manyta, kad ši atliekama prielaida yra klaidinga, tačiau laikui bėgant išsiaiškinta, kad sporto prekės, jeigu kalbėtume konkrečiai vien tik apie jas, net ir skirtingų sporto šakų kainuoja daug mažiau – vien dėl to, kad susidaro pastebimai mažesni kaštai įmonėms, turint internetines parduotuves, o ne realiuosius filialus. Tai skamba, kaip puiki paskata ir pradėti sportuoti, ir skirti prekėms, individualiam patogumui, šiek tiek finansinių išteklių.