Ar papuošalas tikrai auksinis?

Problema paprasta ir sudėtinga vienu metu… Klientė klausia: kaip patikrinti, ar auksiniai auskarai pirkti turguje yra tikri ar ne? Žinoma, www.tikman.lt visada tiksliai aprašo papuošalo metalą, bet juk ne visada perkame iš specializuotų parduotuvių.

Taigi štai keletas paprastų patarimų:

1. Paprasčiausia patikrinti papuošalo prabavimą. Jis dažniausiai būna sunkiai matomoje vietoje. Tačiau, senesnės gamybos papuošalai ne visada turi prabą. Tokiu atveju naudokitės kitais pateiktais testais, tačiau venkite įspaudų HGP (heavy gold plate), HEG (Heavy electroplated gold) – abiem atvejais, tai nėra grynas auksas.

2. Magneto testas. Auksas jokiais atvejais netraukia magneto. Jei turite grandinėlę, gali būti, jog užsegimas nėra auksinis, bet visa pintoji dalis tikrai netrauks magneto, jei tai auksas.

3. Vandens testas. Jums tereikės puodelio vandens. Įmerkite papuošalą. Jei jis plūduriuoja, tai ne auksas. Jei skęsta, papuošalas auksinis.

Tikiuosi neisite į turgų su porcelianiniu puodeliu vandens 🙂 Esmę pagavote…

Papuošalas auksinis – džiugu… Supratai, kad tave „apstūmė“ – graudu.

Taigi nepagailėk laiko įsigilinti dar į kelis auksinio papuošalo tikrinimo būdus ir neliesi ašarų dėl aukso klastotės.

1. Papuošalų parduotuvėje, net jei būtų ir labai įmantri, pasitaiko, jog klientas įsigyja klastotę. Tikras auksas – ne dažai. Bet iš pirmo žvilgsnio atskirti sunku. Palaikyk papuošalą kelias minutes suspaustame delne. Neturi likti jokių dėmių ar žymių. Dažai paliks žalio ar juodo atspalvio dėmes. Gudru…

2. Ką tik toptelėjo į galvą, kad kalbame apie tai, ką daryti, bet nekalbame, ko nedaryti. Pirma taisyklė: venk pirkti didesnį aukso gabalėlį vien todėl, kad daugiau – pigiau. Kai kurie apsiriko pirkdami aukso luitelius, kurie buvo lieti auksu… gaila, bet į vidų neįlysi… Taigi pasitvirtina posakis: per gerai, kad būtų tiesa.

www.tikman.lt visada skelbia papuošalų sudėtį, svorį ir kitą informaciją apie gaminį. Gerai, kad liko kuo pasitikėti 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *