Papuošalų tvarkymas. 3 taisyklės

Vėl pamečiau… Nerandu antro auskaro… Gal kas matė mano apyrankę?… Girdėta? Žinoma. Visiems pasitaiko ką nors pamesti, net jei būtum kruopšti ir smulkmeniška asmenybė. Jei viskas būtų savo vietose, padėtis pasikeistų. 3 papuošalų tvarkymo taisyklės, kurių nevalia pamiršti:

1. Įpročiai. Visų pirma, pagalvok apie savo rytą. Kaip pradedi puoštis? Renkiesi papuošalą pagal spalvą, metalą, formą? Tai padės suprasti, kaip persitvarkyti savo puošimosi vietą. Daugelis papuošalų dėžučių jau būna pagamintos žiedams, auskarams ar grandinėlėms. Susidėliok viską taip, kad einamiausi papuošalai būtų po ranka.

2. Vieta. Jei tau pasisekė, turi savo papuošalų ir pasigražinimo vietą arba staliuką. Reikia pripažinti, kad net ir susitvarkius, po kelių dienų vėl rasti tuos pačius auskarus ant to pačio staliuko darosi sunku. Taigi, pagrindinėje savo „papuošalų būstinėje“ laikyk tik tai, ko prireiks šiandien arba ryt. Brangesnius papuošalus laikyk kitoje saugioje vietelėje.

3. Papildomas maišelis. Ar dažnai ieškai žiedo savo rankinės dugne? To galima išvengti.  Tiesiog įsigyk mažą atskirą maišelį (dėželę) papuošalams, kurį laikysi savo rankinėje. tai ypač pravartu kelionėse bei apsaugos papuošalus nuo netyčinio sugadinimo.

Ar papuošalas tikrai auksinis?

Problema paprasta ir sudėtinga vienu metu… Klientė klausia: kaip patikrinti, ar auksiniai auskarai pirkti turguje yra tikri ar ne? Žinoma, www.tikman.lt visada tiksliai aprašo papuošalo metalą, bet juk ne visada perkame iš specializuotų parduotuvių.

Taigi štai keletas paprastų patarimų:

1. Paprasčiausia patikrinti papuošalo prabavimą. Jis dažniausiai būna sunkiai matomoje vietoje. Tačiau, senesnės gamybos papuošalai ne visada turi prabą. Tokiu atveju naudokitės kitais pateiktais testais, tačiau venkite įspaudų HGP (heavy gold plate), HEG (Heavy electroplated gold) – abiem atvejais, tai nėra grynas auksas.

2. Magneto testas. Auksas jokiais atvejais netraukia magneto. Jei turite grandinėlę, gali būti, jog užsegimas nėra auksinis, bet visa pintoji dalis tikrai netrauks magneto, jei tai auksas.

3. Vandens testas. Jums tereikės puodelio vandens. Įmerkite papuošalą. Jei jis plūduriuoja, tai ne auksas. Jei skęsta, papuošalas auksinis.

Tikiuosi neisite į turgų su porcelianiniu puodeliu vandens 🙂 Esmę pagavote…

Papuošalas auksinis – džiugu… Supratai, kad tave „apstūmė“ – graudu.

Taigi nepagailėk laiko įsigilinti dar į kelis auksinio papuošalo tikrinimo būdus ir neliesi ašarų dėl aukso klastotės.

1. Papuošalų parduotuvėje, net jei būtų ir labai įmantri, pasitaiko, jog klientas įsigyja klastotę. Tikras auksas – ne dažai. Bet iš pirmo žvilgsnio atskirti sunku. Palaikyk papuošalą kelias minutes suspaustame delne. Neturi likti jokių dėmių ar žymių. Dažai paliks žalio ar juodo atspalvio dėmes. Gudru…

2. Ką tik toptelėjo į galvą, kad kalbame apie tai, ką daryti, bet nekalbame, ko nedaryti. Pirma taisyklė: venk pirkti didesnį aukso gabalėlį vien todėl, kad daugiau – pigiau. Kai kurie apsiriko pirkdami aukso luitelius, kurie buvo lieti auksu… gaila, bet į vidų neįlysi… Taigi pasitvirtina posakis: per gerai, kad būtų tiesa.

www.tikman.lt visada skelbia papuošalų sudėtį, svorį ir kitą informaciją apie gaminį. Gerai, kad liko kuo pasitikėti 🙂

Valymo paslaugos jūsų namams – ko tikėtis?

Jūsų namai yra pagrindinė jūsų poilsio erdvė, jūsų vieta, kur galite pabėgti nuo streso ir atsipalaiduoti. Po sunkios dienos ofice juk nesinori grįžus pulti kuopti namų – dažnai pasvajojate, kaip būtų gera grįžti į tvarkingus, švarius, jaukius namus. Valymo paslaugos – tai dovana sau – sutaupykite brangaus laiko ir leiskite profesionalams išvalyti namus, taip kaip norėtumėte, kad jie būtų išvalyti. Jeigu nerimaujate, kad namų tvarkytojai neišblizgins namų pagal jūsų poreikius, pateikiama sąrašą darbų įprastai atliekamų valymo paslaugas teikiančių įmonių. Dauguma namų tvarkytojų gali valyti visus kambarius, kuriuos tik pageidaujate.

Vonios kambarys. Išvaloma dušo kabina, jeigu dušas stiklinis – išblizginama tiek vidinė, tiek išorinė dušo durelių pusės. Iššveičiama vonia, taip pat kriauklės. Išvalomas tualetas. Taip pat nuvalomos dulkės nuo visų vonioje esančių spintelių, komodų, lentynų, išblizginami veidrodžiai. Galiausiai išsiurbliuojami kilimėliai (jei jie yra) ir išplaunamos grindys.

Miegamasis. Nuvalomos dulkės nuo visų paviršių, įskaitant ir palanges bei grindjuostes. Nuvalomi paveikslų rėmai, veidrodžiai, baldai ir statulėlės, skulptūrėlės, knygos. Kai kurios valymo įmonės taip pat teikia lovų klojimo, patalynės keitimo paslaugas. Miegamojo kambario tvarkymas baigiamas siurbliavimu.

Svetainė. Nuvalomi stalviršiai, šviestuvų gabtai, ventiliatoriai. Vėliau pereinama prie dulkių valymo nuo žaliuzių, spintelių, lentynų, staliukų ir kitų medinių interjero detalių. Atsargiai valomi papuošalai, kiti prabangūs daiktai. Po stiklinių paviršių valymo, nurenkamos pagalvėlės ir išsiurbliuojamos sofos ir foteliai. Galiausiai svetainė išsiurbliuojama.

Virtuvė. Kaip vienas svarbiausių namų kambarių ir vienas iš greičiausiai apsiteršiančių, virtuvė reikalauja kruopštaus valymo. Pradedama nuvalant visus stalviršius ir nedidelę gaminimui skirtą įrangą (skrudintuvą, kavos aparatą ir t.t.), išvaloma mikrobangų krosnelė iš vidaus ir iš išorės. Tada nuvaloma vityklės kaitlentė, gartraukio gaubtas iš vidaus ir išorės. Baigiama valyti dulkes nuo kitų paviršių – stalo, kėdžių, spintelių, lentynų ir buitinių prietaisų. Virtuvės valymas baigiamas siurbliavimu ir/arba grindų plovimu.

Svarbu žinoti, kad namų tvarkytojai niekada nelies tai, ko jūs nenorite, kad jie valytų – prieš užsisakant paslaugas svarbu žinoti, ką norite patikėti į profesionalų rankas, o ką galbūt norite pasilikti sau – įskaitant ir to daikto/vietos valymą.

Kaip nepasiklysti vaikiškų drabužėlių džiunglėse?

Šiais laikais parduotuvių lentynos tiesiog lūžta nuo drabužėlių vaikams gausos, tad kaip gi susigaudyti ir įsigyti kokybiškus rūbelius ir už juos nepermokėti. Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindinius kriterijus, į kuriuos derėtų atsižvelgti renkantis drabužėlius savo mažiesiems

Taigi pagrindiniai kriterijai pagal kuriuos turėtų būti perkami drabužiai vaikams:

Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į audinio, iš kurio pasiūti rūbeliai, sudėtį. Geriausi yra drabužėliai iš natūralių audinių – medvilnės, merino vilnos, bambuko puošto. Dėvėdamas tokius drabužėlius ypač, jei jie yra „prie kūno“, vaikas jausis itin komfortiškai. Išskirčiau merino vilną ir bambuką. Šie pluoštai pasižymi itin gera termoreguliacija, tad neleis jūsų vaikui nei perkaisti nei sušalti. Žinoma, sintetinis pluoštas tam tikruose drabužiuose ne tik toleruojamas, bet ir pageidautinas. Pvz. bliuzonas su nedideliu procentu poliesterio ne tik geriau šildys, bet ir apsaugos nuo vėjo. Visgi poliesteris labiausiai nepamainomas pluoštas lauko drabužiams – striukėms, kombinezonams – nes puikiai apsaugo nuo šalčio ir vėjo.

Kitas kriterijus – drabužį turi būti patogu aprengti ir/ar apsirengti. Kuo mažesnis vaikas tuo tai svarbiau. Patogiausi vaikams drabužiai, kurių nereikia rengtis per galvą. Užtrauktuku susegamą megztuką lengvai apsirengs ar nusirengs net ir tik į darželį pradėjęs eiti pypliukas. Galimybė lengvai pačiam apsirengti tikrai labai svarbi ugdant mažylio savarankiškumą. Be to ir tėveliai galės lengviau reaguoti į šilumos pokyčius užsegdami arba atsegdami megztuką, švarkelį, bliuzoną.

Taip pat labai svarbu, kad drabužėliai nevaržytų vaiko judesių, todėl tokie geri ir paklausūs rūbai iš trikotažinio audinio. Trikotažinės kelnytės ir bliuzoniukai tiesiog nepakeičiamas rūbas tiek darželyje, tiek lauke, tiek namuose.

Na ir žinoma labai svarbus kriterijus perkant vaikiškus rūbus yra kaina. Todėl vis labiau populiarėja internetinės parduotuvės, nes būtent čia galima įsigyti kokybiškų drabužėlių už patrauklias kainas. Turbūt pagrindinis klausimas, kuris kirba prieš apsiperkant internete – kaip išsirinkti tinkamo dydžio rūbą. Tai labai paprasta: pardavėjai visada mielai išmatuoja dominantį drabužėlį, todėl labai lengva pasirinkti savo vaikui tinkamą dydį.

Atskira tema kūdikio kraitelis. Būsimieji tėveliai dar neturi patirties ir labai nori apsipirkti racionaliai. Taigi patarimai būtų tokie: pirmajam mėnesiui užteks 4-5 komplektukų (smėlinukas (bodžiukas), šliaužtinukai, marškinėliai). Vaikutis labai greitai auga, tad pirmieji drabužėliai tarnaus nelabai ilgai. Kita vertus, jų reikia įsigyti tiek, kad užtektų pasikeitimui ir nereikėtų du kartus į dieną „sukti“ skalbimo mašinos. Mieliausi audiniai naujagimiui tai jau minėta medvilnė (labai gerai, jei ekologiška), merino vilna ir bambukas. Drabužėlius turi būti lengva aprengti, pirmųjų mėnesių kūdikiams labai tiks ne per galvą maunami, o susagstomi marškinėliai ir smėlinukai, tik būtinai reikia atkreipti dėmesį į tai, kad sagutės nespaustų gulinčiam kūdikiui.

Tiek patarimų šį kartą. Sėkmės puošiant savo mažuosius.

WizzAir tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus: ką reikia žinoti, jog skrydis būtų sėkmingas

Atsibodo leisti atostogas miesto „džiunglėse“ ar mylimame, tačiau pabosti spėjusiame Lietuvos pajūryje? Metas „pakelti sparnus!“ Kelionėms lėktuvu šiuo metu yra labai palankus metas – WizzAir tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus atveria daug galimybių.

Kiekvienas dažnai skraidantis žmogus žino, kiek daug nepatogumų sukuria skrydžiai su persėdimais. Todėl visuomet rekomenduojama rinktis tiesioginius skrydžius į galutinį jūsų kelionės punktą. WizzAir siūlomi tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Londoną yra bene viena populiariausių krypčių Lietuvoje. Ir nors tai ne vienintelė aviabendrovė siūlanti skrydžius šia kryptimi, bet tikrai viena iš populiariausių.

WizzAir – viena iš dviejų Lietuvoje veiklą vykdančių bendrovių, galinti klientams pasiūlyti lėktuvų bilietų įvairioms kryptimis už itin nedideles kainas. Tiesa, reikia turėti galvoje, jog skrydžių kainos – kintantis skaičius: vieną dieną kaina dydžiu gali atbaidyti, o tuo tarpu rytoj – tapti net kelis kartus mažesnė. „Užkietėję“ keliautojai žino, jog geriausios kainos paieškai reikia skirti pakankamai laiko ir reguliariai sekti kainų pokyčius.

Lietuvos gyventojams palankus ir tas faktas, jog WizzAir tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus apima bene pačias populiariausias kelionių kryptis – Didžioji Britanija, Airija, Ispanija, Italija, Kipras, Izraelis, Norvegija, Švedija, Olandija, Prancūzija, Islandija, Vokietija, Gruzija, Ukraina. Į minėtas šalis tautiečiai keliauja tiek pailsėti, tiek ir darbo reikalais, o ir pastarųjų išsiilgę artimieji gali bet kada nuvykti jų aplankyti. Tiesioginiai skrydžiai sutaupo daug laiko ir yra neabejotinai patogūs – taške A į lėktuvą įsėdi, taške B – išlipi. Nereikia sukti galvą dėl laukiančių persėdimų: ar suspėsi, ar rasi reikiamus vartus, ar nekils problemų dėl bagažo ir panašiai.

Skrendant su konkrečia skrydžių bendrove, būtina iš anksto susipažinti su pastarosios nustatytomis skrydžio taisyklėmis ir reikalavimais. WizzAir tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus kainuoja mažiau nei daugumos kitų bendrovių siūlomi, tad, natūralu, gali būti taikomi tam tikri apribojimai. Būtina atkreipti dėmesį į:

  • kiek vienetų, kokio dydžio ir svorio nemokamas rankinis bagažas gali būti pasiimamas į saloną;
  • kiek vienetų, kokio svorio ir kokiais būdais gali būti užregistruojamas bagažas;
  • kokie daiktai draudžiami vežtis rankiniame, kokie – registruotame bagaže;
  • kokiu būdu užsakomi skrydžio bilietai;
  • kokios yra skrydžio užsakymo detalių keitimo ir bilietų grąžinimo sąlygos;
  • kokis kūdikių ir vaikų kelionės apmokėjimo sąlygos ir kainos;
  • kokie dokumentai reikalingi skrydžiui;
  • kaip atliekama registracija skrydžiui.

Susipažinimasis su minėtomis taisyklėmis ir pastarųjų laikymasis garantuoja sėkmingą kelionės pradžią.