Kaip pasirengti namo rekonstrukcijai?

Namo rekonstravimas gali būti išties brangus ir apdailos darbai, pastatų šiltinimas, interjero atnaujinimas užima daug laiko,  tačiau jeigu tikrai nutarėte iš pagrindų pakeisti savo gyvenamąją erdvę, tai įgyvendinama. Su šio straipsnelio pagalba ir mūsų siūlomais sprendimų šaltiniais galėsite nuspręsti, ar rekonstrukcija yra tikrai tai, ko jūs norite.

Svajokite! Mąstykite paprastai. Atpažinkite savo norus ir pasirinkite paprasčiausią sprendimo būdą. Kuo daugiau leisite sau svajoti, kuo aiškesnį bus norimų namų vizija, tuo lengviau taps įgyvendinti projektą. Pasitikrinkite santaupas savo banko sąskaitoje. Atsižvelkite ir į savo partnerio/sutuoktinio nuomonę, įsitikinkite, kad jūsų būsimo namo vizija sutampa. Daug lengviau suprasti pasiaukojimą tikslui, kurio abu jūs norite, negu siekiui įgyvendinti tik vieno iš jūsų svajonę. O pasiaukojimas šiame procese neišvengiamas.

Tyrinėkite. Keliaukite į biblioteką ir pavartykite namų statyboms skirtus žurnalus ieškokite straipsnių atitinkančių jūsų poreikius. Jeigu norite atnaujinti vonios kambarį, laikykitės atokiau nuo miegamųjų nuotraukų. Nenuklyskite į straipsnius apie medžiagas ir koloritą. Jeigu galite tik šiek tiek patobulinti jau esantį kambarį – imkitės šios veiklos.

Braižykite. Net jeigu esate profesionali dailininkė, naudokite grafinį popierių ir atlikite kambario, kurį žadate renovuoti, matavimus. Tai padės tiksliau išreikšti savo norus.

Pasitarkite su elektrikais ir statybininkais apie jų įkainius. Pastatų šiltinimas gali būti gera idėja, jeigu norite rekonstruoti savo namus, tam kad būtų jaukiau gyventi, tačiau ar esate įsitikinę, kad tokio darbo norėtumėte imtis patys, o ne patikėti jį profesionalų rankoms?

Pasisamdykite architektą. Vieno kambario renovacijai jis galbūt ir nebūtinas. Tačiau didžiausias šios specialybės atstovo pliusas bus tas, kad architektams jums gali pasiūlyti idėjų, kurios jums nešovė į galvą. Geras architektas pasiūlys unikalių, kritinių minčių atsižvelgdamas į jūsų rekonstrukcijos projektą.

Eikite į banką ir pasiimkite paskolą, kuri 10 procentų viršytų jūsų numatytą išlaidų sumą. Net jei gana tiksliai numatėte, kiek pinigų teks pakloti renovacijai, visada tikėtinos papildomos išlaidos.

Paklauskite savo draugų ar kolegų, kuriems teko rekonstruoti savo namus, apie sunkumus, su kuriais jiems teko susidurti. Paprašykite jų architektų, statybininkų, rangovų kontaktų.

Veikla, kuri padeda mūsų mažiesiems

Turite atžalų, kurios pastaruoju metu tapo sunkiai suvaldomos? Jų energija liejasi per kraštus ir jūs net nenutuokiate, kuo galėtumėte juos sudominti bei kaip būtų galima juos nuraminti? Tiesą sakant, su tokia problema susiduria daugybė tėvų, todėl nusiraminkite – tai tikrai nėra metas nuleisti rankas. Visuomet yra daug ir įvairių galimybių, kurios padėtų mūsų mažiesiems išlikti ramesniems, kartu savo laiką praleidžiant turiningai ir smagiai.

Taigi, pirmiausia pagalvokite apie kompleksinius sprendimus. Jei norite, kad vaikai būtų labiau sudominti, pradžioje pabandykite vienokia ar kitokia veikla užsiimti kartu su jais. Tai taip pat sutvirtintų ir jūsų tarpusavio ryšį. Žinoma, galbūt jums smalsu, ką įdomaus ir naudingo galėtumėte visi drauge nuveikti? Pasirinkimų yra begalė, tačiau jei norite, kad vaikai lavintų ir savo protinius gebėjimus, jums gali padėti dėlionės, įvairūs galvosūkiai ar stalo žaidimai, kurių šiandienėse stalo žaidimų ir galvosūkių parduotuvėse yra daugybė. Stalo žaidimai kaip ir dėlionės padeda vaikams labiau susikoncentruoti, įsiminti ir išmokti numatyti tolimesnius sprendimus, kurie turi įtakos galutinio rezultato pasiekimui. Trumpiau tariant, yra gausybė privalumų, kuriais pasižymi tokio pobūdžio stalo žaidimai.

Be abejo, jei norite, kad jūsų vaikai lavėtų visapusiškai ir taip pat geriau pažintų juos supančią aplinką, reikėtų suplanuoti įvairų laisvalaikį. Tai reiškia, kad vertėtų reguliariai išsiruošti į įvairias keliones, pasivaikščiojimus po gamtą, taip pat nepraleisti progos apsilankyti kine, vaikams skirtame teatre, žaidimų ir pramogų vietose, kur vaikai galėtų išsidūkti ir susipažinti su savo bendraamžiais. Kaip matote, yra labai daug būdų, kurie padeda mūsų vaikams būti užimtiems, tereikia pasidomėti, kokius pasirinkimus turime šiomis dienomis.

Kita vertus, jei jūsų vaikas yra hiperaktyvus, bendravimas ir laiko leidimas taipogi turėtų būti skirtingas. Tai reiškia, kad tokiu atveju tai, kas tinka įprastinio aktyvumo vaikui, gali visiškai netikti hiperaktyviam vaikui, todėl rekomenduojama pasidomėti, ką pataria specialistai. Taigi, suprasdami, kad kiekvienas atvejis yra labai skirtingas, galėsite lengviau suformuoti kasdienę savo atžalų dienotvarkę, tokiu būdu padedant jiems savo laiką leisti smagiai ir turiningai.

Kaip išsirinkti optinį nivelyrą?

Dažnam statybininkui vėliau ar anksčiau prireikia vieno iš svarbiausių įrankių – optinio nivelyro. Dėl didžiulės šio įrankio pasiūlos, neretai išsirinkimas gali pasirodyti ne tokia paprasta užduotis. Siekdami nusipirkti sau tinkamą prietaisą, rekomenduojame atsakyti sau į toliau išvardintus klausimus, kas padės apsispręst koks prietaisas jums reikalingas.

Ar bus matuojama viduje?

Jeigu atsakėte taip – jums reikalingas optinis nivelyras turintis dvigubą optinį tolinimą. Tai reikalinga atliekant darbus itin mažoje patalpoje. Pasirinkę prietaisą be šio parametro, galėsite dirbti tiktais didesniais atstumais (kitaip tariant, tik lauke).

Ar visada turėsite pagalbininką prie savęs?

Atlikti matavimo darbus be padedančiojo gali būti ne tokia jau paprasta užduotis. Žmonėms, dirbantiems be asistento, rekomenduojama imti automatinį optinį nivelyrą. Toks prietaisas pasižymi tuom, jog į matuoklę taikosi pats ir leidžia darbus atlikti be papildomos pagalbos, stovint už kelių šimtų metrų nuo prietaiso. Optiniai nivelyrai iš „Brauber“ gamintojo Bazimba serijos turi šią funkciją ir geba servo variklių pagalbą atlikti matavimus be žmogaus. Duomenys yra tiesiogiai perkeliami skaitmeniniu būdu į išmanųjį telefoną ir galima tęsti darbą negrįžtant pasižiūrėti išmatuotos vertės prietaise. Matuoklė yra sekama radio lokatoriaus POS metodu, kuri dar visai neseniai įžengė į rinka ir tapo nepamainoma darbų dalimi.

Ar jums reikalingas stabilizavimo mechanizmas?

Stabilizavimo mechanizmas leidžia matuoti be jokių aplinkos veiksnių poveikio. Standartinis optinis nivelyras turi tik kompensuojamąjį mechanizmą. Firmos „Brauber“ optinis nivelyras SL909 turi giroskopinį ašių stabilizavimo mechanizmą, kuris leidžia matuoti net ir esant didžiulėms vibracijoms nuo šalia veikiančios agrotechnikos ar kitų mašinų.

Kokią maksimalią paklaidą galite leisti?

Didžiosios dalies optinių nivelyrų dvigubo niveliavimo paklaida būna 5mm / 1km ribose. Tai pakanka nedideliems lauko darbams. Tačiau kartais vykdomi matavimai gali būti už pusės kilometro atstumo, kuomet ši paklaida tampa jau reikšmingesnė. Norėdami atlikti kuo tikslesnius matavimus, rinkitės prietaisą su maksimalia 1mm / 1km paklaida. Tai stipriai padidins Jūsų darbo kokybę ir našumą.

Ar optinis nivelyras turi turėt mechtripą?

Mechtripas leidžia matyti paryškintą vaizdą pro okuliarą. Tai praverčia dirbant tamsesniu paros laiku arba matuojant su sintine matuokle.

Papuošalų tvarkymas. 3 taisyklės

Vėl pamečiau… Nerandu antro auskaro… Gal kas matė mano apyrankę?… Girdėta? Žinoma. Visiems pasitaiko ką nors pamesti, net jei būtum kruopšti ir smulkmeniška asmenybė. Jei viskas būtų savo vietose, padėtis pasikeistų. 3 papuošalų tvarkymo taisyklės, kurių nevalia pamiršti:

1. Įpročiai. Visų pirma, pagalvok apie savo rytą. Kaip pradedi puoštis? Renkiesi papuošalą pagal spalvą, metalą, formą? Tai padės suprasti, kaip persitvarkyti savo puošimosi vietą. Daugelis papuošalų dėžučių jau būna pagamintos žiedams, auskarams ar grandinėlėms. Susidėliok viską taip, kad einamiausi papuošalai būtų po ranka.

2. Vieta. Jei tau pasisekė, turi savo papuošalų ir pasigražinimo vietą arba staliuką. Reikia pripažinti, kad net ir susitvarkius, po kelių dienų vėl rasti tuos pačius auskarus ant to pačio staliuko darosi sunku. Taigi, pagrindinėje savo „papuošalų būstinėje“ laikyk tik tai, ko prireiks šiandien arba ryt. Brangesnius papuošalus laikyk kitoje saugioje vietelėje.

3. Papildomas maišelis. Ar dažnai ieškai žiedo savo rankinės dugne? To galima išvengti.  Tiesiog įsigyk mažą atskirą maišelį (dėželę) papuošalams, kurį laikysi savo rankinėje. tai ypač pravartu kelionėse bei apsaugos papuošalus nuo netyčinio sugadinimo.

Ar papuošalas tikrai auksinis?

Problema paprasta ir sudėtinga vienu metu… Klientė klausia: kaip patikrinti, ar auksiniai auskarai pirkti turguje yra tikri ar ne? Žinoma, www.tikman.lt visada tiksliai aprašo papuošalo metalą, bet juk ne visada perkame iš specializuotų parduotuvių.

Taigi štai keletas paprastų patarimų:

1. Paprasčiausia patikrinti papuošalo prabavimą. Jis dažniausiai būna sunkiai matomoje vietoje. Tačiau, senesnės gamybos papuošalai ne visada turi prabą. Tokiu atveju naudokitės kitais pateiktais testais, tačiau venkite įspaudų HGP (heavy gold plate), HEG (Heavy electroplated gold) – abiem atvejais, tai nėra grynas auksas.

2. Magneto testas. Auksas jokiais atvejais netraukia magneto. Jei turite grandinėlę, gali būti, jog užsegimas nėra auksinis, bet visa pintoji dalis tikrai netrauks magneto, jei tai auksas.

3. Vandens testas. Jums tereikės puodelio vandens. Įmerkite papuošalą. Jei jis plūduriuoja, tai ne auksas. Jei skęsta, papuošalas auksinis.

Tikiuosi neisite į turgų su porcelianiniu puodeliu vandens 🙂 Esmę pagavote…

Papuošalas auksinis – džiugu… Supratai, kad tave „apstūmė“ – graudu.

Taigi nepagailėk laiko įsigilinti dar į kelis auksinio papuošalo tikrinimo būdus ir neliesi ašarų dėl aukso klastotės.

1. Papuošalų parduotuvėje, net jei būtų ir labai įmantri, pasitaiko, jog klientas įsigyja klastotę. Tikras auksas – ne dažai. Bet iš pirmo žvilgsnio atskirti sunku. Palaikyk papuošalą kelias minutes suspaustame delne. Neturi likti jokių dėmių ar žymių. Dažai paliks žalio ar juodo atspalvio dėmes. Gudru…

2. Ką tik toptelėjo į galvą, kad kalbame apie tai, ką daryti, bet nekalbame, ko nedaryti. Pirma taisyklė: venk pirkti didesnį aukso gabalėlį vien todėl, kad daugiau – pigiau. Kai kurie apsiriko pirkdami aukso luitelius, kurie buvo lieti auksu… gaila, bet į vidų neįlysi… Taigi pasitvirtina posakis: per gerai, kad būtų tiesa.

www.tikman.lt visada skelbia papuošalų sudėtį, svorį ir kitą informaciją apie gaminį. Gerai, kad liko kuo pasitikėti 🙂