Kaip išsirinkti optinį nivelyrą?

Dažnam statybininkui vėliau ar anksčiau prireikia vieno iš svarbiausių įrankių – optinio nivelyro. Dėl didžiulės šio įrankio pasiūlos, neretai išsirinkimas gali pasirodyti ne tokia paprasta užduotis. Siekdami nusipirkti sau tinkamą prietaisą, rekomenduojame atsakyti sau į toliau išvardintus klausimus, kas padės apsispręst koks prietaisas jums reikalingas.

Ar bus matuojama viduje?

Jeigu atsakėte taip – jums reikalingas optinis nivelyras turintis dvigubą optinį tolinimą. Tai reikalinga atliekant darbus itin mažoje patalpoje. Pasirinkę prietaisą be šio parametro, galėsite dirbti tiktais didesniais atstumais (kitaip tariant, tik lauke).

Ar visada turėsite pagalbininką prie savęs?

Atlikti matavimo darbus be padedančiojo gali būti ne tokia jau paprasta užduotis. Žmonėms, dirbantiems be asistento, rekomenduojama imti automatinį optinį nivelyrą. Toks prietaisas pasižymi tuom, jog į matuoklę taikosi pats ir leidžia darbus atlikti be papildomos pagalbos, stovint už kelių šimtų metrų nuo prietaiso. Optiniai nivelyrai iš „Brauber“ gamintojo Bazimba serijos turi šią funkciją ir geba servo variklių pagalbą atlikti matavimus be žmogaus. Duomenys yra tiesiogiai perkeliami skaitmeniniu būdu į išmanųjį telefoną ir galima tęsti darbą negrįžtant pasižiūrėti išmatuotos vertės prietaise. Matuoklė yra sekama radio lokatoriaus POS metodu, kuri dar visai neseniai įžengė į rinka ir tapo nepamainoma darbų dalimi.

Ar jums reikalingas stabilizavimo mechanizmas?

Stabilizavimo mechanizmas leidžia matuoti be jokių aplinkos veiksnių poveikio. Standartinis optinis nivelyras turi tik kompensuojamąjį mechanizmą. Firmos „Brauber“ optinis nivelyras SL909 turi giroskopinį ašių stabilizavimo mechanizmą, kuris leidžia matuoti net ir esant didžiulėms vibracijoms nuo šalia veikiančios agrotechnikos ar kitų mašinų.

Kokią maksimalią paklaidą galite leisti?

Didžiosios dalies optinių nivelyrų dvigubo niveliavimo paklaida būna 5mm / 1km ribose. Tai pakanka nedideliems lauko darbams. Tačiau kartais vykdomi matavimai gali būti už pusės kilometro atstumo, kuomet ši paklaida tampa jau reikšmingesnė. Norėdami atlikti kuo tikslesnius matavimus, rinkitės prietaisą su maksimalia 1mm / 1km paklaida. Tai stipriai padidins Jūsų darbo kokybę ir našumą.

Ar optinis nivelyras turi turėt mechtripą?

Mechtripas leidžia matyti paryškintą vaizdą pro okuliarą. Tai praverčia dirbant tamsesniu paros laiku arba matuojant su sintine matuokle.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *