Kaip pasirengti namo rekonstrukcijai?

Namo rekonstravimas gali būti išties brangus ir apdailos darbai, pastatų šiltinimas, interjero atnaujinimas užima daug laiko,  tačiau jeigu tikrai nutarėte iš pagrindų pakeisti savo gyvenamąją erdvę, tai įgyvendinama. Su šio straipsnelio pagalba ir mūsų siūlomais sprendimų šaltiniais galėsite nuspręsti, ar rekonstrukcija yra tikrai tai, ko jūs norite.

Svajokite! Mąstykite paprastai. Atpažinkite savo norus ir pasirinkite paprasčiausią sprendimo būdą. Kuo daugiau leisite sau svajoti, kuo aiškesnį bus norimų namų vizija, tuo lengviau taps įgyvendinti projektą. Pasitikrinkite santaupas savo banko sąskaitoje. Atsižvelkite ir į savo partnerio/sutuoktinio nuomonę, įsitikinkite, kad jūsų būsimo namo vizija sutampa. Daug lengviau suprasti pasiaukojimą tikslui, kurio abu jūs norite, negu siekiui įgyvendinti tik vieno iš jūsų svajonę. O pasiaukojimas šiame procese neišvengiamas.

Tyrinėkite. Keliaukite į biblioteką ir pavartykite namų statyboms skirtus žurnalus ieškokite straipsnių atitinkančių jūsų poreikius. Jeigu norite atnaujinti vonios kambarį, laikykitės atokiau nuo miegamųjų nuotraukų. Nenuklyskite į straipsnius apie medžiagas ir koloritą. Jeigu galite tik šiek tiek patobulinti jau esantį kambarį – imkitės šios veiklos.

Braižykite. Net jeigu esate profesionali dailininkė, naudokite grafinį popierių ir atlikite kambario, kurį žadate renovuoti, matavimus. Tai padės tiksliau išreikšti savo norus.

Pasitarkite su elektrikais ir statybininkais apie jų įkainius. Pastatų šiltinimas gali būti gera idėja, jeigu norite rekonstruoti savo namus, tam kad būtų jaukiau gyventi, tačiau ar esate įsitikinę, kad tokio darbo norėtumėte imtis patys, o ne patikėti jį profesionalų rankoms?

Pasisamdykite architektą. Vieno kambario renovacijai jis galbūt ir nebūtinas. Tačiau didžiausias šios specialybės atstovo pliusas bus tas, kad architektams jums gali pasiūlyti idėjų, kurios jums nešovė į galvą. Geras architektas pasiūlys unikalių, kritinių minčių atsižvelgdamas į jūsų rekonstrukcijos projektą.

Eikite į banką ir pasiimkite paskolą, kuri 10 procentų viršytų jūsų numatytą išlaidų sumą. Net jei gana tiksliai numatėte, kiek pinigų teks pakloti renovacijai, visada tikėtinos papildomos išlaidos.

Paklauskite savo draugų ar kolegų, kuriems teko rekonstruoti savo namus, apie sunkumus, su kuriais jiems teko susidurti. Paprašykite jų architektų, statybininkų, rangovų kontaktų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *