Kilimų valymas – dvi stebuklingos priemonės

Nesvarbu, ar jūsų kreminės spalvos kilimas „padabintas“ pralietos kavos dėmėmis, ar įvairiausiomis spalvomis jį išmargino nerimastingi mažyliai, o gal paprasčiausiai ilgainiui susikaupė daug purvo ir nešvarumų – visi kilimai reikalauja šiek tiek priežiūros. Tai, kas labiausiai atstumia namų savininkus nuo kilimų valymo, tikėtina, yra baldų stumdymas ir nesibaigiantis laukimas, kol išplauto kilimo medžiaga išdžius. Tačiau kilimų valymas neturėti būti atsumianti namų ruošos prievolė. Jeigu kada norėjote žinoti, kaip palengvinti kilimų valymą, štai keli patarimai kaip pašalinti įsisenėjusias dėmes ir užsilaikiusius kvapus.

Kilimų valymas skalbimo milteliais

Kad ir kaip bebūtų keista, tokia priemonė kaip skalbimo milteliai gali būti kuo puikiausiai panaudota kilimų valymui. Galite naudoti netgi kepimo miltelius. Pabarstykite miltelių ant kilimo. Palikite juos mažiausiai 30 minučių, bet, jeigu galite, palikite per naktį – taip duosite laiko milteliams įsigerti ir suminkštinti dėmes. Praėjus atitinkamam laikui, miltelius susiurbliuokite.

Kaip naudoti kilimų valymui skirtą šampūną?

Kilimų šampūnas yra kitas populiarus pasirinkimas valymui. Yra daugybė skirtingų firmų, gaminančių šias priemones, tad įsitikinkite, kad perskaitėte naudojimo instrukciją ant pakuotės. Paruoškite šampūną taip, kaip nurodo instrukcija – dažniausiai jį reikia atskiesti su tam tikru kiekiu vandens. Padenkite kilimą šampūnu, tačiau nesudrėkinkite jo per daug – taip ne tik sunaudosite daugiau priemonės, bet ir prailginsite kilimo džiūvimo laiką. Ypač kietose kilimo vietose ir įsisenėjusioms dėmėms naikinti naudokite kietą, tvirtų šerelių šepetį – juo įtrinkite šampūno. Leiskite kilimui išdžiūti, po to jį išsiurbliuokite.

Taigi ką rinktis siekiant greitai ir efektyviai išvalyti kilimą – miltelius ar šampūną?

Gilus kilimų valymas neapsiriboja vien paprastu vandeniu su muilu – tokia priemonė nepadės stipriai įsigėrusiom dėmėm, ir kadaise prilipusiems nešvarumams. Dauguma žmonių renkasi arba kilimams skirtus miltelius, arba šampūną. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad naudojant šampūną teks ilgokai laukti, kol kilimas išdžius, tuo tarpu miltelių pagalba kilimų valymo procesas yra trumpesnis. Kad ir kokį būdą kilimų valymui pasirinktumėte, svarbiausia sekti instrukcijas, nurodytas ant kiekvienos priemonės pakuotės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *