Interneto svetainių kūrimas – iššūkis įmonėms

„Jei tavęs nėra internete – tavęs nėra niekur“ – taip sakoma ganėtinai dažnai toms įmonėms, kurios iki šiol nėra pasirūpine interneto svetainėmis ir reklamuojasi tik „tradiciniais“ metodais, tai yra, reklama laikraščiuose, lankstinukuose, televizijoje, radijuje ar panašiai. Ar tai efektyvu? Daugelyje sričių nebe, o kaina švelniai tariant didoka. Taigi, laikas pamąstyti apie savo įmonės interneto svetainę.

Interneto svetainių kūrimas yra gana didelis iššūkis daugumai įmonių, kurios iki šiol skeptiškai žiūrėjo į reklamą virtualioje erdvėje (pripažinkime, kad interneto svetainė yra tam tikra reklamos forma). Visų pirma, sunkiai pasitikima šia paslauga, ji vertinama pernelyg atsargiai, tačiau vis tiek dažniausiai neatsižvelgiama į esminius saugumo rodiklius, o tik bandoma gilintis į kainos sudėtį ir t. t. Taip pat labai sunku tokioms įmonėms ir jų atstovams išsirinkti paslaugos teikėją.

Dažnai norima gauti funkcionalią, išvaizdžią, saugią interneto svetainę, tačiau tuo pat metu tikimasi, kad interneto svetainių kūrimas kainuos 10 kartų mažiau nei reali kaina. Dažniausiai taip nutinka dėl iškreiptos kainos pasiūlymų, kurie matomi interneto skelbimų lentose – dažniausiai čia sutinkamos tik pradinės kainos, kurios kaip mat pakyla kuomet ima reikti papildomų funkcijų:

  • Unikalaus ar bent jau ne standartinio dizaino
  • Patogios valdymo sistemos
  • Apmokymo dirbti su sukurta interneto svetaine
  • Saugumo užtikrinimo
  • Kontaktų formos ar kitos galimybės
  • Papildomi moduliai

Įvertinkite, kad kiekviena papildoma funkcija yra mokama ir turi savo vertę, todėl numatykite tai planuodami biudžetą šiai paslaugai. Visgi, jei Jūsų biudžetas nedidelis, o ir poreikiai nėra dideli – interneto svetainė tikrai nekainuos labai daug, ko gero tai atsieis mažiau nei savaitės reklama keliuose laikraščiuose ar radijo stotyje. Bet kuriuo atveju, jei patirties e-reklamoje šiek tiek trūksta, siūlome nepagailėti šiek tiek laiko ir lėšų bei kreiptis dėl verslo konsultacijos, akcentuojant reklamą ir el. svetainių naudą Jūsų verslui – išpešite maksimaliai daug naudos, gausite galybę naudingos informacijos, kuri tikrai pasitarnaus ateityje.

Miško pardavimas

Parduodu mišką, siūlau pirkti miško paskirties žemę ir panašios antraštės neretai pasirodo įvairiuose skelbimų portaluose, laikraščių skelbimų skiltyse. Tokius skelbimus talpina žmonės, kurie neturi laiko ir galimybių užsiimti miško kirtimų ir tiki, kad sprendimas parduoti yra geriausias būdas užsidirbti. Tai visiškai teisinga, tačiau ir pirkti mišką gali būti naudinga, jei turite kur realizuoti medieną ir galite be didesnių vargų iškirsti mišką.

Iš tiesų miško kirtimas nėra labai lengvas procesas, dėl to tiek daug žmonių mieliau parduoda savo mišką užuot jį kirtę. Šiuolaikinė technika gali procesą palengvinti, tačiau susiduriama su didele jos kaina. Asmeninėms reikmėms pirkti miško kirtimo techniką, ypač naują, tikrai neapsimoka, todėl belieka išeitis nuomotis ar samdyti bendrovę, kuriai miško kirtimas yra pagrindinis darbas. Žinoma, tai taip pat kainuoja, tačiau gerokai pigiau nei perkant savo techniką, o kartu išlieka pelninga, nes medienos kainos rinkoje nėra labai žemos.

Jei turite tikslą pirkdami mišką uždirbti, nors mediena Jums asmeniškai visiškai nereikalinga, gerai apsvarstykite tokį savo sprendimą. Svarbiausia, tinkamai įvertinti ne tik miško kainą, bet ir paskaičiuoti, kiek Jums maksimaliai gali kainuoti miško kirtimo technikos nuoma, o taip pat įvertinkite, kad dėl kokių nors priežasčių (pavyzdžiui gamtos stichijų) gali staiga žymiai atpigti mediena. Taigi, įvertinkite visas priežastis, kurios gali paversti Jūsų investiciją nuostoliu. Jei įvertinus galimą minimalią medienos supirkimo ar iš jos gaunamos kitos naudos kainą, didžiausią galimą sumą, kiek už technikos nuomą paprašys miško kirtimo specialistai, o iš gautos pajamų sumos atėmus miško įsigijimo kainą išeina teigiamas rezultatas – investuokite į miško pirkimą. Priešingu atveju gali tekti Jums patiems dėti skelbimą – parduodu mišką pigiau, nes norėsite išbristi iš skolų ar pastebėsite, kad miško kirtimas Jums neapsimokės, taigi, dar kartą pabrėšime, kad prieš renkantis tokią investiciją reikia labai gerai įvertinti savo galimybes iš to uždirbi, nepamirštant įvertinti galimų rinkos pokyčių.

Žvelgiant į bendras tendencijas galima sakyti, kad investuoti į mišką yra naudinga, nes miško kirtimas vykdomas ypač aktyviai, o miškų nedaugėja, tuo tarpu medienos poreikis yra pakankamai didelis tiek galvojant apie ją kaip apie kurą namo šildymui, tiek kaip apie statybinę ar sudedamąją medžiagą, taigi jei turite atliekamų pinigų ir norite, kad jie kuo mažiau nuvertėtų – investicija į mišką yra geras Jūsų pasirinkimas.

Straipsnį parengė UAB Dzūkų miškas

Reklamos būdai

Šiais laikais yra daugybė skirtingų reklamos būdų – reklama radijo ir televizijos eteryje, reklama laikraščiuose, skelbimų lentose, interneto portaluose. Visiems

norintiems reklamuotis kyla natūralus klausimas kokia reklamos forma efektyviausia? Arba, tiksliau, kokia reklamos forma naudojantis pasiekiamas geriausias kainos ir kokybės santykis?
Internetinė reklama turi vieną didelį privalumą – galima rinkti statistiką, kiek žmonių peržiūrėjo reklamą, paspaudė ant reklaminio banerio. Nuolat stebint statistiką reklamos kampaniją galima optimizuoti reklamuojantis tuose tinklalapiuose ar sistemose kurios atneša didžiausią ir pigiausią naudą. Kitas internetinės reklamos privalumas – galimybė reklamą diferencijuoti pagal žmonių amžių, lytį, pomėgius. Šias galimybes teikia vis populiarėjanti reklama socialiniuose tinkluose.

Televizijos ir radijo reklama veikia savo masiškumu – populiariuosius TV kanalus žiūri daugybė žiūrovų (tai galioja ir radijai). Tačiau galima rinktis tik norimą reklamos laiką (rytas, vakaras, naktis ir pan). Be to reklamą mato visi – ne tik potencialūs pirkėjai, bet ir žmonės kurių nedomina reklamuojamas produktas. Pvz. Vaikų visai nesudomins reklamuojamas šaldytuvas ar automobilis. Šis reklamos būdas yra gerokai brangesnis už kitus.

Popierinė reklama – vis dar plačiai naudojama, bet interneto stumiama į antrą planą… Popieriniais bukletais, skrajutėmis ir kainoraščiais prigrūstos pašto dėžutės rodo, kad verslininkai pasitiki šiuo reklamos būdu. Tad šio būdo sfektyvumas priklauso nuo skrajučių dalintojo – ar skrajutės bus išmėtytos betkur betkaip, principu “kad tik greičiau”. Ar jos bus išdalintos potencialiems produkto vartotojams/pirkėjams. Kitas svarbus faktorius – spaustuve kuri ruoš reklaminius spaudos darbus. Jei skrajute nesudomins žmogaus per kelias sekundes, naivu tikėtis, kad jis ją skaitys toliau. Informacijos pateikimas ir dizainas turi būti patrauklus ir nesudėtingas.

Visi reklamos būdai turi savų privalumų ir trūkumų. Geriausia derinti kelias reklamos formas, analizuojant teikiamą naudą ir koreguojant reklamos kampaniją. Reklamoje ne visada brangesnis sprendimas būna geresnis.