Būti sveikiems padės maisto papildai

Kiekvienas norim būti sveikas, atrodyti gražiai, išlikti ramūs kai užpuola stresinės situacijos, gyventi pilnavertį gyvenimą. Deja, lengva pasakyti, sunku padaryti. Mūsų gyvenimo tempas toks įtemptas ir pilnas netikėtumų. Tenka ne tik dažnai susidurti su stresinėmis situacijomis, bet ir teisingai ir greitai jas spęsti, O kur dar nepilnavertė mityba, kuri taip alina ir taip jau silpną mūsų imuninę sistemą. Kaip mes galim padėti ne tik mūsų organizmui kovoti su vis atakuojančiais virusais, bet tuo pačiu ir sau? Ar yra kokia nors išeitis? Išeitis visada yra, ir toli jos ieškoti nereikia. Tereikia užsukti į artimiausią vaistinę ir pasidomėti maistiniais papildais, kurie ir padės sustiprinti mūsų imuninę sistemą. Tad kas gi tie maistiniai papildai? Kuo jie tokie ypatingi?

Maistiniai papildai sportui, tai subalansuotas vitaminų ir mineralų kompleksas, kurio taip dažnai pristinga mūsų organizmui kovoje su ji atakuojančiais mikrobais. Vitaminai? Mineralai? Bet gi mes juos gauname su maistu, beto valgome daug vaisių ir daržovių. Deja, deja su maistu mes negauname reikiamo mums vitaminų ir mineralų kiekio. Ir padėti vėl gi čia mums gali maistiniai papildai sportui. Pasidairykime vaistinių lentynose, pasidomėkime jais atidžiau. Įvairovė tikrai maloniai nustebina gausa. Galima pasirinkti tablečių , kapsulių ar skystos konsistencijos pavidalu, kaip kam patogiau vartoti. Paprastai visi maistiniai papildai skirti bendram organizmo stiprinimui, tačiau vartotojų patogumui farmacijos pramonė sukūrė maistinius papildus, į kurių sudėtį yra dadėta papildomai žolelių, vitaminų kurie stimuliuoja tam tikrą organą, taip jį priversdami geriau funkcionuoti. Pvz. Maistiniai papildai su eleuterokoku ar ženšeniu padės sergantiems cukralige, turintiems širdies ir kraujagyslių sutrikimų, su levanda, pasiflora, valerijonu – veiks raminančiai,gydys nemigą ir depresiją, o maistiniai papildai su margainiu padės mūsų kepenims.

Yra maistiniai papildai subalansuoti būtent vaikams, moterims, vyrams, paaugliams. Vaikams skirti maistiniai papildai paprastai būna pagardinti įvairiais skoniais, kuriuos taip mėgsta mūsų mažieji. Ypač mėgstamas mažųjų šokoladinio skonio, įvairių gyvūnėlių formų vitaminai. O jei dar į maistinių papildų dėželę gamintojai dadeda žaisliuką, vaikams tai būna tikra palaima. Taip mes savo atžalėles nuo mažens pratiname rūpintis savo sveikata, gyventi sveiką gyvenimo būdą. Suaugusiems skirti maistiniai papildai kompensuoja netinkamo maitinimosi padarytą žalą, daug rūkant, vartojant alkoholį. Į vyrams skirtų maistinių papildų sudėtį paprastai įeina asiūklio žolė, magnis, cinkas. Moterims – su nakvišų aliejumi, laukinės dioskirėjos žole, geležimi, foline rūgštimi, vitaminu K, E. Paaugliams skirtuose maistiniuose papilduose būna reikiamas kiekis kalcio, cinko, mangano ir daugybė kitokių vitaminų ir mineralų, kurių taip reikia augančiam organizmui.

Tačiau būtina prisiminti, kad užsiimti savigyda tikrai nereikia. Prieš pradėdami vartoti maistinius papildus būtinai pasitarkite su gydytoju ar vaistininku. Įsitikinkite ar nesate alergiškas veikliosioms maistinio papildo medžiagoms, ar galima naudoti pasirinktus maistinius papildus su jau vartojamais vaistais. Ir tuomet vartodami maistinius papildus, mūsų organizmas nejus maistinių medžiagų trūkumo, tokie simptomai, kaip galvos skausmas, vidurių užkietėjimas, nervingumas, nuovargis, didelis cholesterolio kiekis tikrai bus nebebaisūs. Užtikrinsime organizmo biocheminę pusiausvyrą, sulėtinsime senėjimo procesą. Tad padėkime savo organizmui, o tuo pačiu ir sau. Vartokime maistinius papildus ir būkime sveiki!