Valymo paslaugos jūsų namams – ko tikėtis?

Jūsų namai yra pagrindinė jūsų poilsio erdvė, jūsų vieta, kur galite pabėgti nuo streso ir atsipalaiduoti. Po sunkios dienos ofice juk nesinori grįžus pulti kuopti namų – dažnai pasvajojate, kaip būtų gera grįžti į tvarkingus, švarius, jaukius namus. Valymo paslaugos – tai dovana sau – sutaupykite brangaus laiko ir leiskite profesionalams išvalyti namus, taip kaip norėtumėte, kad jie būtų išvalyti. Jeigu nerimaujate, kad namų tvarkytojai neišblizgins namų pagal jūsų poreikius, pateikiama sąrašą darbų įprastai atliekamų valymo paslaugas teikiančių įmonių. Dauguma namų tvarkytojų gali valyti visus kambarius, kuriuos tik pageidaujate.

Vonios kambarys. Išvaloma dušo kabina, jeigu dušas stiklinis – išblizginama tiek vidinė, tiek išorinė dušo durelių pusės. Iššveičiama vonia, taip pat kriauklės. Išvalomas tualetas. Taip pat nuvalomos dulkės nuo visų vonioje esančių spintelių, komodų, lentynų, išblizginami veidrodžiai. Galiausiai išsiurbliuojami kilimėliai (jei jie yra) ir išplaunamos grindys.

Miegamasis. Nuvalomos dulkės nuo visų paviršių, įskaitant ir palanges bei grindjuostes. Nuvalomi paveikslų rėmai, veidrodžiai, baldai ir statulėlės, skulptūrėlės, knygos. Kai kurios valymo įmonės taip pat teikia lovų klojimo, patalynės keitimo paslaugas. Miegamojo kambario tvarkymas baigiamas siurbliavimu.

Svetainė. Nuvalomi stalviršiai, šviestuvų gabtai, ventiliatoriai. Vėliau pereinama prie dulkių valymo nuo žaliuzių, spintelių, lentynų, staliukų ir kitų medinių interjero detalių. Atsargiai valomi papuošalai, kiti prabangūs daiktai. Po stiklinių paviršių valymo, nurenkamos pagalvėlės ir išsiurbliuojamos sofos ir foteliai. Galiausiai svetainė išsiurbliuojama.

Virtuvė. Kaip vienas svarbiausių namų kambarių ir vienas iš greičiausiai apsiteršiančių, virtuvė reikalauja kruopštaus valymo. Pradedama nuvalant visus stalviršius ir nedidelę gaminimui skirtą įrangą (skrudintuvą, kavos aparatą ir t.t.), išvaloma mikrobangų krosnelė iš vidaus ir iš išorės. Tada nuvaloma vityklės kaitlentė, gartraukio gaubtas iš vidaus ir išorės. Baigiama valyti dulkes nuo kitų paviršių – stalo, kėdžių, spintelių, lentynų ir buitinių prietaisų. Virtuvės valymas baigiamas siurbliavimu ir/arba grindų plovimu.

Svarbu žinoti, kad namų tvarkytojai niekada nelies tai, ko jūs nenorite, kad jie valytų – prieš užsisakant paslaugas svarbu žinoti, ką norite patikėti į profesionalų rankas, o ką galbūt norite pasilikti sau – įskaitant ir to daikto/vietos valymą.

ES parama žemės ūkiui ir augalininkystei

Augalininkystė yra viena iš svarbiausių žemės ūkio šakų, aprūpinanti gyventojus maistu, pramonę – žaliava, gyvulininkystę – pašarais. Grūdų ir pašarų gavyba – itin svarbi augalininkystės problema. Todėl labai aktualu ieškoti, tobulesnių metodų augalininkystės produkcijos gavybai intensyvinti.

Gerų rezultatų pasiekta po ES paramų įsisavinimo žemės ūkiui. Gausėjant gyventojų, specializuojant ir plečiant gyvulininkystę, grūdų kasmet reikia vis daugiau. Kad būtų galima patenkinti grūdų poreikius, numatyta ES paramos pagalba didinti grūdų gavybą šalyje. Svarbiausias grūdų gavybos didinimo būdas, neplečiant javų pasėlių plotų – didinti javų derlingumą, gerinti jų kokybę, kad per dešimtmetį javų derlius šalyje padidėtų 6-7 procentais.

Augalininkystė – tai mokslas apie lauko kultūras, jų biologines ypatybes, šiuolaikinius auginimo būdus geram derliui gauti ir tai mums suteikią Europos sąjunga, kuri labai remia žemės ūkį.

Su ES parama žemės ūkiui nemažai pasidarbuota specializuojant ir koncentruojant augalininkystę. Sustambinti ūkiai, jų padaliniai, padidinti sėjomainų laukai. Vis geriau dirba specializuoti ūkiai.

Augalininkystės intensyvumas yra nuolatinis procesas, susijęs su įvairių priemonių, tenkančių ploto vienetui, gausinimu. Tai – žemės ūkio kokybės gerinimas sausinant, drėkinant arba kalkinant, trąšų bei cheminių preparatų gausinimas, derlingesnių veislių auginimas, našesnių mašinų, tobulesnių technologijų taikymas.

Pramoninis žemės ūkio gamybos intensyvumas iškėlė naujus reikalavimus ES mokslo tyrimo įstaigoms. Jos ir ES parama rekomenduoja pažangias žemės ūkio kultūrų auginimo technologijas, išveda naujas augalų veisles ir hibridus, atitinkančius augalininkystėje taikomų industrinių technologijų reikalavimus, kuria ir išbando naujus efektyvius augalų apsaugos metodus ir rengia moksliškai pagrįstas rekomendacijas, kaip toliau tobulinti gamybos specializavimą, koncentravimą ir tarp ūkinę kooperaciją.

Žemės ūkio mokslo ryšiai su ES parama ypač sustiprėjo šiais metais. Kultūrinių augalų derlingumas gerėjo, gerėjo taip pat ir jų kokybė.

ES parama žemės ūkiui – praktinė disciplina. Jos svarbiausias uždavinys tirti gausaus ir pastovaus žemės ūkio kultūrų derliaus auginimo metodus ir technologiją. Tam reikia gerai išmanyti biologiją.

Tačiau norint gauti ES paramą žemės ūkiui neužtenka augalininkystės žinių. Reikia pasirengti paraišką ir verslo planą. Tą geriausiai gali atlikti žemės ūkio konsultantai, kurie padės jums įsisavinti ES paramos lėšas.

Vis dėl to papildomai reikia teikti nacionalinei mokėjimo tarnybai mokėjimo prašymus, galutines ataskaitas, ūkio apskaitos dokumentus. Ūkininkas dažniausiai pats nesugebą padaryti ir jam to daryti nereikia, nes jam užtenka žinoti kaip užauginti gerą derlių, o visą kitą padarys žemės ūkio konsultantai, kurie turi daug patirties ES projektų rašyme ir administravime.

Interneto svetainių kūrimas – iššūkis įmonėms

„Jei tavęs nėra internete – tavęs nėra niekur“ – taip sakoma ganėtinai dažnai toms įmonėms, kurios iki šiol nėra pasirūpine interneto svetainėmis ir reklamuojasi tik „tradiciniais“ metodais, tai yra, reklama laikraščiuose, lankstinukuose, televizijoje, radijuje ar panašiai. Ar tai efektyvu? Daugelyje sričių nebe, o kaina švelniai tariant didoka. Taigi, laikas pamąstyti apie savo įmonės interneto svetainę.

Interneto svetainių kūrimas yra gana didelis iššūkis daugumai įmonių, kurios iki šiol skeptiškai žiūrėjo į reklamą virtualioje erdvėje (pripažinkime, kad interneto svetainė yra tam tikra reklamos forma). Visų pirma, sunkiai pasitikima šia paslauga, ji vertinama pernelyg atsargiai, tačiau vis tiek dažniausiai neatsižvelgiama į esminius saugumo rodiklius, o tik bandoma gilintis į kainos sudėtį ir t. t. Taip pat labai sunku tokioms įmonėms ir jų atstovams išsirinkti paslaugos teikėją.

Dažnai norima gauti funkcionalią, išvaizdžią, saugią interneto svetainę, tačiau tuo pat metu tikimasi, kad interneto svetainių kūrimas kainuos 10 kartų mažiau nei reali kaina. Dažniausiai taip nutinka dėl iškreiptos kainos pasiūlymų, kurie matomi interneto skelbimų lentose – dažniausiai čia sutinkamos tik pradinės kainos, kurios kaip mat pakyla kuomet ima reikti papildomų funkcijų:

  • Unikalaus ar bent jau ne standartinio dizaino
  • Patogios valdymo sistemos
  • Apmokymo dirbti su sukurta interneto svetaine
  • Saugumo užtikrinimo
  • Kontaktų formos ar kitos galimybės
  • Papildomi moduliai

Įvertinkite, kad kiekviena papildoma funkcija yra mokama ir turi savo vertę, todėl numatykite tai planuodami biudžetą šiai paslaugai. Visgi, jei Jūsų biudžetas nedidelis, o ir poreikiai nėra dideli – interneto svetainė tikrai nekainuos labai daug, ko gero tai atsieis mažiau nei savaitės reklama keliuose laikraščiuose ar radijo stotyje. Bet kuriuo atveju, jei patirties e-reklamoje šiek tiek trūksta, siūlome nepagailėti šiek tiek laiko ir lėšų bei kreiptis dėl verslo konsultacijos, akcentuojant reklamą ir el. svetainių naudą Jūsų verslui – išpešite maksimaliai daug naudos, gausite galybę naudingos informacijos, kuri tikrai pasitarnaus ateityje.

Kaip išspręsti WC problemas

Nedaug namuose yra įrangos, tokios pat svarbios, kaip Jūsų vonios ar tualeto santechnika. Kada klozeto vandens nepavyksta nuleisti, nuolat teka vanduo, arba vanduo pradeda tekėti kažkur pro šoną, tada jau nebėra laiko kada laukti. Klozeto montavimas arba remontas nėra pats maloniausias namų darbas, tačiau skirtingai nuo sulūžusios spintos, paveikslo arba lovos, tokia bėda turi būti pasirūpinta nedelsiant. Klozetas, nors vis dar kažkiek ir funkcionuoja, turėtų būti pataisomas laiku, nes daug vandens ir pinigų gali nutekėti žemyn per trumpą laiką.

Bendros WC problemos

Užsikimšęs unitazas. Jei iškilo bėda ir užsikimšo unitazas, Jūs tikriausiai jau išbandėte vadinamają „pompą“, tada turbūt jau galima eiti ir ieškoti santechninio „gyvatuko“. Paprastai su šituo įrankiu galima išspręsti tokią bėdą, o jeigu ne, tai
tikriausiai Jums bus reikalingas ir santechnikas. Jeigu turite nuolat užsikemšantį tualetą, tai greičiausiai į jį bus metami daiktai, storesni ir kietesni nei tualetinis popierius, dar to priežastimi gali būti ir mažas nuleidžiamo vandens kiekis. Reikėtų būti atidesniems, metant įvairius daiktus į unitazą, ir/arba įsigyti naują vandens nuleidimo mechanizmą.

Leidžiantis unitazas. Tai yra sunkiausiai nustatoma ir pataisoma problema. Vanduo aplink unitazą gali būti: kondensatas iš bakelio; vandens vamzdžių nuotekis; sugadinta/pasenus klozeto tarpinė; arba tiesiog blogai surinktas pats unitazas. Galima patikrinti kondensatą ant bakelio, pažiūrėti visus matomus vamzdžius ir jų jungčių sandarumą, bet jei vendens nuotekio nesimato, ir jo Pats nerandate, tada tikriausiai reikės kviestis specialistą.

Nuolat veikiantis unitazas. Tai dažnai lengviausiai išsprendžiama klozeto problema. Tokia bėda paprastai yra lengvai nustatoma, kaip ir užsikimšęs WC, ir ją nustačius, taip pat lengvai galima ją pašalinti. Nuėmus tualeto bakelio dangtį, labiausiai tikėtina, kad problema bus plūdė, kuri reguliuoja klozeto vožtuvą, kuris sustabdo vandens padavimą, kai vandens pribėga tiek, kiek reikia. Gali būti, kad ir pats vožtuvas susidėvėjo ir blogai veikia. Ieškant gedimo, reikėtų atidžiai pažiūrėti, kuri detalė tikrai sugedus ir netinkamai veikia, bei kurią reikia pakeisti, kad būtumėte tikri, jog jos pakeitimas sustabdys vandens nutekėjimą.

Jei negalite išspręsti problemos patys, tada Jums reikalingas santechnikas. Jei turite pagrindo manyti, kad tualeto remontui nereikia tikro specialisto, net jei Jūs pats ir negalite nustatyti gedimo priežasties, ir neturite tam reikiamos patirties,  galite paprašyti pagalbos pas „Meistrą į namus“, kuris irgi turi teisę ir kvalifikaciją nustatyti ir sutvarkyti tualeto įrangos gedimus. Be to, jei turite kokių nors kitų mažų Savo būsto problemų, kurioms reikalingas remontas, „Meistras į namus“ taip pat gal galės jomis pasirūpinti to pačio vizito metu. Pravartu yra, prieš atvykstant meistrui, susirašyti visus reikalingus atlikti darbus, kad galėtumėt pateikti Jam gerą aprašymą visko, ką reikia padaryti Jūsų namuose, taip išsaugant brangaus laiko kelionėms į parduotuves, kas, savo ruožtu, gali sutaupyti ir pinigų už paslaugas

Turto apsaugos priemonės

Turite gražius namus, o gal prašmatnų automobilį. Visada norisi, kad turtas būtų maksimaliai apsaugotas nuo nusikaltėlių. Tad pabandysime apžvelgti pagrindines apsaugos priemones, jų privalumus ir trūkumus. Pagrindinė saugos priemonė turi būti užraktas. Namų langai turi būti sandariai uždaromi iš vidaus, o durys turi būti šarvuotos ir rakintis dvejomis spynomis. Šarvuotos durys turėtų būti sudarytos iš plieninių lakštų, o durų viduje turi būti apsauginiai skydai. Durų užraktai turi fiksuot duris bent trimis kryptimis. Tada vagims nepavyks išversti durų laužtuvu ar jų iškelti sugadinus vyrius. Antra apsaugos priemonė – signalizacija. Signalizacija praneš apie bandymą įsilaužti, o dažnai tiesiog savo buvimu atbaidys nusikaltėlius nuo bandymo įsilaužti, nes tai sukels jiems papildomą riziką. Geriausia, kai signalizacija turi GSM funkciją ir jai suveikus pranešama saugos tarnybai arba patalpų savininkui.

Trečioji apsaugos priemonė – draudimas. Draudimo bendrovės apdraus turtą ir atlygins patirtus nuostolius po įvykusios vagystės, gaisro ar kaimynų užliejimo vandeniu. Labai svarbu atidžiai skaityti draudimo sutartį, nes jose dažnai nurodoma kokiais atvejais draudimas neatlygins patirtų nuostolių (pavyzdžiui jei patalpose vykdomas remontas arba elektros instaliacija nėra perkrauta). Ši priemonė nuo kitų skiriasi tuo, kad ji skirta ne apsaugoti nuo nuostolių, bet atlyginti patirtus nuostolius. Ketvirtoji apsaugos priemonių grupė – vaizdo stebėjimo sistemos. Vaizdo kameros veikia kaip prevencinė priemonė stengiantis užbėgti už akių nelaimei, bet tuo pačiu ir padeda išaiškinti įvykusį nusikaltimą.

Vaizdo medžiaga – nenuginčijamas įrodymas teismo metu. Su patalpų filmavimu viskas tvarkoje. Jei norite filmuoti ir namo ar buto prieigas situacija daug sudėtingesnė, nes dažnai tai prasilenkia su žmonių privatumu. Ir asmens duomenų apsaugos įstatymas riboja tokius filmavimus. Todėl reiktų nueiti pas teisines konsultacijos specialistą ir išsiaiškinti ar Jūsų atveju filmavimas galimas. Dar baisesnė priemonė įvairių spąstų įrengimas. Keisčiausia, kad jei nusikaltėlis Jūsų namuose susižeis gali teikti už tai prisiimti teisinę atsakomybę. Dėl to reiktų pasikonsultuoti su teisininkais prieš įrengiant „spąstus“. Nes rezultatas gali būti daug liūdnesnis nei galvojate.